53ste Internationaal Vocalisten Concours - Lied Duo
20 t/m 24 november 2019

Over het IVC

Placeholder

Prijswinnaars 1954 - 2018

52ste INTERNATIONAAL VOCALISTEN CONCOURS 2018

- OPERA | ORATORIUM

Grand Prix van de stad ’s-Hertogenbosch € 7.500
Josh Lovell – tenor (Canada, 1991)

Operaprijs € 7.500
Josh Lovell – tenor (Canada, 1991) 

Toonkunst Oratoriumprijs € 7.500
Rosina Fabius – mezzosopraan (Nederland, 1990) 

Wagnerprijs Nederland € 5.000
Claire Barnett-Jones – mezzosopraan (Groot-Brittannië, 1990) 

Prijs voor Jong Talent van de Provincie Noord-Brabant € 3.500
Stefan Astakhov – bariton (Duitsland, 1997) 

Dioraphte Award € 3.000
Voor beste vertolking van het plichtwerk van componist Sylvia Maessen
Marie Perbost – sopraan (Frankrijk, 1989) 

Prijs van de Vrienden van het IVC € 1.500
Leonie van Rheden – mezzosopraan (Nederland, 1989) 

Publieksprijs € 1.500
Nina van Essen – mezzosopraan (Nederland, 1994) 

Persprijs € 1.000
Katia Ledoux – mezzosopraan (Frankrijk, 1990) 

Junior Juryprijs € 500
Claire Barnett-Jones – mezzosopraan (Groot-Brittannië, 1990) 

Annett Concertprijs – concert in China
Nina van Essen – mezzosopraan (Nederland, 1994) 
He Wu – sopraan (China, 1989)

Stipendium Wagner Genootschap Nederland 
Helena Koonings - sopraan (Nederland, 1991)

------------------------------------------

51ste INTERNATIONAAL VOCALISTEN CONCOURS 2017

- OPERA | ORATORIUM

Grand Prix 's-Hertogenbosch
Yajie Zhang (mezzosopraan, China, 1992)
 
Opera Prijs (€ 7500)
Yajie Zhang (mezzosopraan, China, 1992)
 
Toonkunst Oratorium Prijs (€ 7500)
Anna Harvey (mezzosopraan, Verenigd Koninkrijk, 1987)
 
Arleen Auger Allround Prijs (€ 5000)
Anton Kuzenok (tenor, Rusland, 1991)

Wagnerprijs van Nederland (€ 5000)
Eunkyong Lim (mezzosopraan, Zuid-Korea, 1985)
 
Prijs van de Provincie Noord-Brabant voor Jong Talent (€ 3500)
Yongxi Chen (tenor, China, 1992)
 
Opera Nederland Prijs (€ 2500)
Nikki Treurniet (sopraan, Nederland, 1989)
 
Dioraphte Award (€ 1750)
Voor beste vertolking van het verplichte werk 'Lunam ne quidem Lunam' van componist Monique Krüs. 
Kinga Borowska (mezzosopraan, Polen, 1986)

Prijs van de Vrienden van het IVC (€ 1500)
David Fischer (tenor, Duitsland, 1991)
 
Publieksprijs (€ 1250)
Anna Harvey (mezzosopraan, Verenigd Koninkrijk, 1987)

Persprijs (€ 1000)
Anton Kuzenok (tenor, Rusland, 1991)
 
Junior Jury Prijs (€ 500)
Yajie Zhang (mezzosopraan, China, 1992)

Omroep MAX Jong Talent Prijs 
Nikki Treurniet (sopraan, Nederland, 1989)

Prijs Nederlandse Händel Vereniging 
Nikki Treurniet (sopraan, Nederland, 1989) - Andrew Wise Award
Dominic Barberi (bas, Verenigd Koninkrijk, 1988) - Händel Choir Award
David Fischer (tenor, Duitsland, 1991) - Concert bij de Nederlandse Händelvereniging

Annett Concert Prijs
Engagement in China
Nikki Treurniet (sopraan, Nederland, 1989)
Momoko Nakajima (sopraan, Japan, 1990)

------------------------------------------

51ste INTERNATIONAAL VOCALISTEN CONCOURS 2016 - LIED DUO

  • Adèle Charvet, mezzosopraan (1993, Frankrijk) & Florian Caroubi, piano (1989, Frankrijk)
    Eugène Pannebakker Lied Duo Prijs, Dioraphte Award, Persprijs, Junior Jury Prijs, Prijs Vrienden van het Lied, MAX Jong Talent prijs (concertopname)
  • Henry Neill, bariton (1988, Groot-Brittannië) & Frederick Brown, piano (1989, Groot-Brittannië) Publieksprijs
  • Michael Wilmering, bariton (1988, Nederland) & Javier Rameix, piano (1991, Venezuela) Vriendenprijs van het IVC

------------------------------------------

50ste INTERNATIONAAL VOCALISTEN CONCOURS 2014

Grand Prix 's-Hertogenbosch (€ 10.000)
De prijs voor uitzonderlijke kwaliteiten op het gebied van muzikaliteit, repertoirekeuze, techniek en prestaties
Andrew Haji (tenor, Canada, 1985) 

Opera Prijs (€ 7.500)
Matthew Newlin (tenor, Verenigde Staten, 1986) 

Toonkunst Oratorium Prijs (€ 7.500)
Catriona Morison (mezzosopraan, Groot-Brittannië, 1986) 

Margie Weideman Prijs voor Lied Duo (€7.500)
Milan Siljanov (bas-bariton, Zwitserland, 1987) & Nino Chokhonelidze (pianist, Georgië, 1983) 

Arleen Auger Allround Prijs (€ 5.000)
Florieke Beelen (mezzosopraan, Nederland, 1987) 

Prijs van de Provincie Noord-Brabant voor Jong Talent (€ 3.500)
ex aequo Yibao Chen (sopraan, China, 1990) & Iris van Wijnen (sopraan, Nederland, 1990) 

Opera Nederland Prijs (€ 2.500)
Deirdre Angenent (sopraan, Nederland, 1984) 

Dioraphte Award – Opera | Oratorium (€ 1750)
Voor de beste vertolking van de compositieopdracht van Willem Jeths
Francine Vis (mezzosopraan, Nederland, 1983) 

Dioraphte Award – Lied Duo (€ 1750)
Voor de beste vertolking van de compositieopdracht van Willem Jeths
Eric Jurenas (countertenor, Verenigde Staten, 1989) & Bretton Brown (pianist, Verenigde Staten, 1986) 

Publieksprijs - Opera | Oratorium (€ 1.250)
Deirdre Angenent (sopraan, Nederland, 1984) 

Musico Reizen Publieksprijs Lied Duo (€1.250)
Milan Siljanov (bas-bariton, Zwitserland, 1987) & Nino Chokhonelidze (pianist, Georgië, 1983) 

Persprijs – Opera | Oratorium (€ 1.250)
Andrew Haji (tenor, Canada, 1985) 

Persprijs - Lied Duo (€ 1.250)
Michael Wilmering (bariton, Nederland, 1988) & Javier Rameix (pianist, Venezuela, 1991) 

Prijs van de Vrienden van het IVC - Lied Duo (€ 1.250)
Ellen Valkenburg (sopraan, Nederland, 1986) & Andrea Vasi (pianist, Nederland, 1989) 

Prijs van de Vrienden van het IVC - Opera | Oratorium ( € 1.250)
Iris van Wijnen (sopraan, Nederland, 1990) 

Junior Jury Prijs - Opera | Oratorium (€ 500)
Andrew Haji (tenor, Canada, 1985) 

Junior Jury Prijs – Lied Duo (€ 500)
Michael Wilmering (bariton, Nederland, 1988) & Javier Rameix (pianist, Venezuela, 1991) 

Franz Liszt Prijs voor Lied Duo (€ 2.500)
Olga Heikkilä (sopraan, Finland, 1984) & Kiril Kozlovsky (pianist, Finland 1981) 

Omroep MAX Jong Talent Prijs (radioconcertopname)
Florieke Beelen (mezzosopraan, Nederland, 1987) 

Brava NL Klassiek Kijkersprijs (tv-opname)
Deirdre Angenent (sopraan, Nederland, 1984) 

Prijs Nederlandse Händel Vereniging (engagementsprijs)
Francine Vis (mezzosopraan, Nederland, 1987)
Iris van Wijnen (sopraan, NL, 1990) 

Een serie van drie liedrecitals bij de Vereniging Vrienden van het Lied
Florieke Beelen (mezzosopraan, Nederland, 1987) & Abigail Richards (pianist, Groot-Brittannië, 1979) 

Stipendium The Sankt Goar International Music Festival and Academy
Rik Kuppen (pianist, Nederland, 1994) 

Strauss – Mahler Symposium & Masterclass
Florieke Beelen (mezzosopraan, Nederland, 1987) & Abigail Richards (pianist, Groot-Brittannië, 1979)

------------------------------------------


2012 / 49th competition

Nadine Koutcher (BY) (Grand Prix)
Dashon Burton (US) 1 Oratorio
Peter Gijsbertsen (NL) 1 Lied
Gulnara Shafigullina (RU) 1 Opera
John Chest (US) All-round

2010 / 48th competition
Daniela Köhler (DE) Grand Prix
Jeanine de Bique (TT) All-Round
Claudia Boyle (IE) 1 Opera
Miriam Clark (US-DE) 1 Opera
Rosanne van Sandwijk (NL) 1 Oratorio

2008 / 47th competition
Han Sung Yoo (KR) Grand Prix

2006 / 46th competition
Joshua Ellicot (E) 1
Kinga Dobay (DE) 2
Robin Tritschler (IRE) 3

2004 / 45th competition
Measha Brueggergosman (CAN) 1
Cora Burggraaf (NL) 2 
Irina Iordachescu (RO) 3

2002 / 44th competition
Lenneke Ruiten (NL) 1

2000 / 43rd competition
Veronica Amarres (RU) 1 
Matjaz Robavs (SI) 1 
Steven Hans Voschezang (NL) 1

1998 / 42nd competition 
Oana Andra (RO) 2 
PierreYves Pruvot (FR) 2 
Ouana Andra (RO) 2

1996 / 41st competition
Johnny Maldonado (US) 1
Kyoko Saito (JP-US) 1

1994 / 40th competition
Sophie Koch (FR) 1 
James Oxley (UK) 1 
Leonardo de Lisi (IT) 1 
Karina Gauvin (CA) 2 
Sarah Connolly (UK) 2

1992 / 39th competition
Angelina Ruzzafante (NL) 1
Yue Liu (CN) 1 
Cornelia Hops (AT) 2 
Catherine Macphail (FR) 3 
Etsuko Matshushita (JP) 3

1991 / 38th competition
Ralf Lukas (DE) 1 
Petra Lang (DE) 1

1990 / 37th competition
Oleg Malikov (RU) 1 
Katsunori Kono (JP) 1 

1989 / 36th competition
Yvi Jänicke (DE) 1

1988 / 35th competition
Ruth Ziesak (DE) 1 
Adrienne Pieczonka (CA) 1

1987 / 34th competition
Fiona Cameron (UK) 1

1986 / 33rd competition
Qing Miao (CN) 1 
Math Dirks (NL) 2

1985 / 32nd competition
Alexander Naumenko (RU) 1 
Leontina Vaduva (RO) 1 
Jenny Miller (US) 1

1984 / 31st competition
Lani Poulson (US) 1 
Thomas Mohr (DE) 1

1983 / 30th competition
Judith Malafronte (US) 1 
Alison Pearce / UK) 2

1982 / 29th competition
Elzbieta Szmytka (PL) 1 
Anna Caleb (IE) 1 
Shihomi Inoue-Heller (JP) 1 
Nadia Tsvetkova (BG) 2 
Ildiko Komlosf (FI) 2 
homas Dewald (DE) 2 
Steven Rickards (US) 2

1981 / 28th competition
Anne Dawson (UK) 1 
Tatjana Cherkasova (RU) 1 
Howard Haskin (US) 1 
Jean Niroët (FR) 1 
Jan Opalach (US) 1 
Anne Marie Dur (NL) 2 
Patricia Rozario (UK) 2 
Wolfgang Holzmair (AT) 2

1980 / 27th competition
Lynda Russell (UK) 1 
Thomas Hampson (US) 1 
Mariana Cioromila (RO) 1 
Thomas Wilcox (US) 1

1979 / 26th competition
Nelly Miricioiù (RO) 1

1978 / 25th competition
Larissa Shevchenko (RU) 1 
David James (UK) 1 
Ingemar Korjus (CA) 1 
Jard van Nes (NL)

1977 / 24th competition
Linda Finnie (UK) 1 
Raili Viljakainen (FI) 1 
William Elvin (UK) 1

1976 / 23rd competition
Mitsuko Shirai (JP) 1

1975 / 22nd competition
Vladimir Pankratov (RU) 1
Maria Venuti (DE) 1 
Patricia Price (UK) 1 
Alieja Swiatek-Hatusik (PL) 2 
Christiane Baumann (DE) 2
Marie Laferriére (CA) 2 
Mina Terentieva (RU) 2 
Rosendo F. Dacal (RU) 2 
Andreu Belton (UK) 2 
Heiner Eckels (DE) 2

1974 / 21st competition
Nadezda Vainer (RU) 1 
La Verne Williams (US) 1 
Ruzanna Lissitzian (RU) 2 
Valerie Popova (BG) 2 
Berthold Possemeyer (DE) 2
Andrew Knight (UK) 2

1973 / 20th competition
Adrienne Csengery (HU) 1 
Cornelia Pop (RO) 1 
Stefanie Toczyska (PL) 2 
Vibeke Bjelke (DK) 2 
Antonius Nicolescu (RO) 2 
James Wagner (UK) 2 
Peter Tschaplik (DE) 2

1972 / 19th competition
Patricia Payne (UK) 1 
Gerda Spireanu (RO) 1 
Robert Currier Christesen (US) 1
Nina Stefanova (RO) 2 
Adelheid Krauss (DE) 2 
Gheorge Emil Crâsnaru (RO) 2 
Jacques Bona (FR) 2 
Eduard Tumageanian (RO) 2

1971 / 18th competition
Horiana Bránisteanu (RO) 1 
Yuko Tsuji (AT) 1 
Robert Holl (NL) 1 
Thomas Thomaschke (DE) 1 
Wilford Evans (UK) 2

1970 / 17th competition
Shuichi Takahashi (JP) 1 
Sona Ghazarian (LY) 1 
Christiane Issartel (FR) 2 
Georgette Sezonov (US) 2 
Helen Attfield (UK) 2 
Charles Corp (UK) 2 
Soto Papulkas (EL) 2

1969 / 16th competition
Maria Slatinaru (RO) 1 
Else Paaske (DK) 1 
Walker Wyatt (US) 1 
Leslie Johnson (US) 2 
Karl Markus (DE) 2 
Hubert Waber (NL) 2 
Maurice Brown (CA) 2

1968 / 15th competition
Hans-George Dahmen (DE) 1
Csilla Zentai (HU) 1 
Angela Beale (UK) 2 
Wendy Eathorne (UK) 2 
Ria Bollen (BE) 2 
Oriel Sutherland (UK) 2 
Ilie Baciu (RO) 2

1967 / 14th competition 
Louis Williams (US) 1 
Stefanka Popangelova (BG) 2 
Sally Le Sage (UK) 2 
Heljä Angervo (FI) 2 
Nigel Wickens (UK) 2 
Josef Loibl (DE) 2

1966 / 13th competition
Marina Krilovici (RO) 1 
Ludovic Spiess (RO) 1 
Ana Maria Miranda (AR) 2 
Norma Lerer (AR) 2 
Marco Bakker (NL) 2

1965 / 12th competition
Viorica Cortez (RO) 1 
Ileana Cotrubas (RO) 1 
Siegmund Nimsgern (DE) 1 
Faith Pulston Jones (UK) 2 
Pompeiu Harasteanu (RO) 2

1964 / 11th competition
Janka Békas (HU) 1 
Borena Kinas-Mikolajczak (PL) 1 
Marie Hayward (UK) 2 
Anne Malewicz-Madey (PL) 2 
Geoffry Shovelton (UK) 2 
Patrick Costeloe (IE) 2

1963 / 10th competition
Dan Iordachescu (RO) 1 
Margaret Duckworth (UK) 1 
Rina Cornelissens (NL) 2 
Eva Debrowska (PL) 2 
Lucienne van Deyck (BE) 2 
Jean Jacques Schreurs (BE) 2 
Antoni Dutkiewicz (PL) 2 
Peter Leeming (UK) 2

1962 / 9th competition 
Jules Bastin (BE) 1 
Zofia Anna Wilma (PL) 2 
Julijana Anastasijevic (YU) 2 
Frederick Gersten (US) 2 
Richard Novák (CS) 2

1961 / 8th competition 
Thomas Carey (US) 1 
Yvonne Minton (AU) 1 
Alfons Bartha (HU) 1 
Olga Maddalena (IT) 2 
Karin Oster (NL) 2 
Margaret Duckworth (UK) 2 
Kenneth John Bowen (UK) 2 
Hendrik Smit (CA) 2 
John Wiles (US) 2

1960 / 7th competition
Karoly Schmidt (HU) 1 
Lisé Arséquet (FR) 1 
Irene Mierzwiak (PL) 1 
John Wakefield (UK) 2 
Sigurdur Björnsson (IS) 2 
Bert Olsson (NL) 2

1959 / 6th competition
Arthur Loosli (CH) 1 
Zofia Janukowicz (PL) 1 
Mariëtte Dierckx (BE) 1 
Maya Breier (DE) 2 
Lia Rottier (BE) 2 
Juliana Falk (HU) 2 
Djurdjevka Cakarevic (YU) 2 
Harold Gray (UK) 2

1958 / 5th competition
Elisabeth Simon (UK) 1 
Ranken Bushby (UK) 1 
Halina Slonicka (PL) 2 
Maria Antonietta Sighele (IT) 2 
Aurelio Estanisko (PH) 2 
Bernard Kruysen (NL) 2

1957 / 4th competition
Maria van Dongen (NL) 1 
Valerie Cardnell (UK) 2 
Ranken Bushby (UK) 2 
Derek Stroud (UK) 2

1956 / 3rd competition
Elly Ameling (NL) 1 
Adna Graham (UK) 1 
Halina Lukomska (PL) 1 
Ladeslav Mraz (CZ) 1 
George David Galliver (UK) 2 
Günther Wilhelms (DE) 2

1955 / 2nd competition
Eva Bornemann (DE) 1 
Jean Capiaux (FR) 1 
Arjan Blanken (NL) 2 
Willem van der Sluys (NL) 2 
Haasteren van Albert (NL) 2

1954 / 1st competition
Annette de la Bije (NL) 1 
Aukje Karsemeyer (NL) 1 
Hans Wilbrink (NL) 1 
Frans Meulemans (BE) 1 
Henriëtte Willems (BE) 2 
Tim Jacobs (NL) 2

IVC luistert naar (Let op: u heeft een Spotify account nodig om de muziek te kunnen beluisteren)